Main Menu

Wieszak na ręczniki — niezbędny element wyposażenia łazienki

Wieszak na ręczniki — niezbędny element wyposażenia łazienki

Łazienkowe tekstylia muszą być w odpowiedni sposób przechowywane. Modnie jest suche, nieużywane jeszcze ręczniki trzymać zwinięte na półce, co wygląda bardzo dekoracyjnie. Nie jest to jednak możliwe w przypadku tkanin mokrych, po użyciu trzeba je powiesić, by mogły dobrze wyschnąć, obecność wieszaków w łazience jest więc niezbędna. Jak je wybierać i na co stawiać? Sprawdź!

Wieszaki na ręczniki —  przydatne elementy

Użyte ręczniki można pozostawiać do wyschnięcia w wielu miejscach, na przykład na kaloryferach, balkonie latem czy suszarce do prania, ale nie jest to praktyczne ani nie zdobi przestrzeni. Znacznie lepiej i wygodniej jest posiadać łazienkowe wieszaki na ręczniki, umieszczając je w dostępnych miejscach. Możliwości w tym zakresie jest sporo, duża część takich artykułów przeznaczona jest do zawieszania na ścianie, mając zaś więcej miejsca, np. dysponując pokojem kąpielowym zamiast klasycznej, ciasnej łazienki, można skusić się na kupno wieszaka wolnostojącego.

Warto przy tym wybierać takie warianty tego produktu, które, dzięki solidnej konstrukcji i odpowiedniej budowie, są w stanie pomieścić wiele ręczników (zwłaszcza gdy mieszkanie zajmuje rodzina, a nie np. singiel) oraz maksymalnie je rozłożyć —  dzięki temu schną szybko i dokładnie, co minimalizuje ryzyko rozwoju drobnoustrojów oraz pojawiania się nieprzyjemnego zapachu.

Nowoczesne rozwiązania

Współcześnie wszelkie domowe pomieszczenia urządza się z wielką uwagą. Dotyczy to też łazienek, które nie są już pomieszczeniami tylko funkcjonalnymi, służącymi do przeprowadzania zabiegów higienicznych. Większość inwestorów chce, by ich przestrzenie miały wręcz reprezentacyjny charakter, a w takim przypadku trzeba zwracać uwagę nawet na najmniejsze, umieszczanie w nich elementy. Na szczęście zakup wyjątkowo atrakcyjnych produktów jest łatwy, także jeśli chodzi o wieszaki, mające ciekawe, nieraz wręcz futurystyczne formy oraz występujące w różnych kolorach, np. złota. To elementy nie tylko praktyczne, ale też dekoracyjne, czego nie da się powiedzieć np. o tradycyjnych haczykach —  które są już z tego względu spotykane coraz rzadziej.

Praktyczny element i ozdoba Twojej łazienki

Przekonaj się, że nawet tak prozaiczne, wydawałoby się, elementy jak wieszaki na ręczniki do łazienki mogą prawdziwie zdobić przestrzeń i cieszyć oko. Postaw na nowoczesne rozwiązania i ciesz się ich licznymi walorami.


Comments are Closed