Main Menu

Szklane stoły — z czego wynika ich popularność?

Szklane stoły — z czego wynika ich popularność?

Osoby urządzające mieszkania w takich stylach jak loftowy, minimalistyczny, glamour czy skandynawski zastanawiają się, jakie meble wybrać, aby budziły podziw, były efektowne i łatwe w utrzymaniu. Dlatego wielu wybiera przedmioty wykonane z naturalnych surowców, w tym ze szkła i stali. Jeśli interesuje Cię, dlaczego są one tak często wybierane, zapoznaj się z treścią poniższego tekstu.

Dlaczego szklane stoły cieszą się popularnością?

Niemal każdy właściciel domu pragnie, aby wnętrze jego mieszkania było nie tylko funkcjonalne, ale także budziło zachwyt osób przychodzących z wizytą. Umiejętnie dobrane do aranżacji szklane stoły całkowicie spełniają te oczekiwania. Mają też wiele innych zalet, gdyż są eleganckie, nowoczesne i fantastycznie odbijają światło, dzięki czemu dają wrażenie większej przestrzeni i lekkości. Poza tym są również:

  • higieniczne,
  • odporne na wilgoć,
  • łatwe w czyszczeniu.

Ich ogromną zaletą jest uniwersalność. Z łatwością można je dopasować do wielu nowoczesnych stylów.

Szklane stoły – gdzie można kupić?

Osoby, którym zależy na oryginalności, powinny poszukać producenta przyjmującego indywidualne zlecenia na wykonanie takich mebli. Dzięki temu dopasują produkt do własnych preferencji oraz do wystroju pomieszczenia. Mogą wybrać rozmiar, kształt i kolor blatu, a także kolor podstawy. Na szklanym stole każda dekoracja wygląda bardzo efektownie, taka np. jak wazon z kwiatami, świece czy podkładki pod naczynia. Nowoczesna konstrukcja tego mebla, wykonana z metalu i dostępna w wielu modelach i kształtach, jest jego dodatkową ozdobą. 

Jak dopasować szklany stół do aranżacji wnętrza?

Najłatwiej to zrobić, wybierając określony kolor konstrukcji metalowej. Do standardowych barw ekologicznych farb proszkowych, którymi pokrywane są metalowe podstawy i nogi tych sprzętów, należą biel i czerń w macie lub z delikatną strukturą. Na indywidualne zamówienie producent może też pomalować je na złoto, srebro czy inox.

Jakiego szkła używa się do produkcji tych stołów?

Blaty wykonuje się z bezpiecznego, hartowanego szkła, odpornego na uszkodzenia mechaniczne. W razie rozbicia rozpada się ono na drobniutkie kawałeczki o tępym brzegu. Potrzebujesz stołu, który spełni Twoje oczekiwania? Sprawdź już dziś na stronie, jakie modele są dostępne!


Comments are Closed