Main Menu

Najpopularniejsze fototapety! Jakie wzory sprzedają się najlepiej?

Wystrój wnętrza ma olbrzymie znaczenie. Zastosowanie odpowiednich dekoracji nie tylko decyduje o tym, czy pokój będzie się ładnie prezentował, ale może też wpłynąć na nastroje domowników. Właściwie urządzona przestrzeń sprzyja odpoczynkowi i redukuje stres. Idealną ozdobą ściany będzie fototapeta. Zobacz, jakie wzory są najpopularniejsze!

Wybór fototapety — czy warto kierować się tylko estetyką? 

Wygląd jest oczywiście bardzo ważny. To od motywu zależy, czy salon będzie przytulny, stworzy się przyjemne miejsce do przebywania. Jednak warto rozważyć również inne aspekty, a niekiedy nawet zrezygnować z ulubionego wzoru na rzecz pewnych praktycznych czynników. 

Wszystko zależy od tego, w jakim pokoju będzie przyklejana tapeta. Nie każdy motyw równie dobrze sprawdzi się w obszernym i niewielkim pomieszczeniu, nawet jeśli sama grafika będzie odpowiadała gustom domowników. 

Jeżeli szuka się dekoracji do małego pokoju, w którym panuje nieco klaustrofobiczny klimat, warto rozważyć fototapety jasne z motywami geometrycznymi lub opierającymi się na silnym efekcie głębi. Z kolei przyjemną aranżację obszernego wnętrza można uzyskać, stawiając na ciemniejsze wersje. 

Krajobraz — zdecydowany lider sprzedaży!

Do domu klienci najczęściej kupują motywy z krajobrazami. Bardzo dobrze sprzedają się warianty z palmami, jeziorami, morzem czy górami. Tego typu grafiki zawsze wprowadzają przyjemny klimat, który ułatwia relaks. 

Geometria na topie

Popularne są również geometryczne wzory. Świetnie pasują one zarówno do pomieszczeń mieszkalnych, jak i biurowych. W sklepach dostępne są różnorodne modele. Stawiać można na proste zestawienia okręgów czy kwadratów, ale też na rozmaite wariacje artystyczne. 

Fototapety tematyczne

Klienci chętnie stawiają też na warianty tematyczne. Miłośnicy kultury Bliskiego Wschodu mają możliwość zamówienia wzorów arabskich, fani stylistyki industrialnej wybierają między rozmaitymi wersjami ceglanymi, z kafelkami itp., a osoby z bujną wyobraźnią — motywy abstrakcyjne. Te ostatnie często można zauważyć w obiektach komercyjnych. Bardzo popularne są też fototapety dziecięce. 

Szeroki wybór fototapet

Producenci i sprzedawcy zazwyczaj oferują rozbudowany katalog swoich wyrobów. Dzięki temu wybór jest naprawdę szeroki i każdy klient może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Przed zakupem zawsze warto dobrze przemyśleć, jaki wzór wybrać, by odpowiadał gustom, ale też dobrze wpisywał się w specyfikę konkretnego wnętrza. 


Comments are Closed