Main Menu

Najczęstsze błędy przy tworzeniu stron internetowych

Proces, jakim jest tworzenie stron internetowych, powinien przebiegać zgodnie z najnowszymi standardami. W końcu witryna jest wizytówką firmy lub osoby. Pomaga w kreowaniu wizerunku, pozwala promować produkty oraz usługi, co zwiększa sprzedaż czy renomę. To wszystko daje duże możliwości, o ile przy budowaniu portalu pamięta się o SEO i User Experience, a także unika niedoróbek i mankamentów, które mogą zniechęcić użytkowników. Jakie błędy przy budowaniu witryn są najpopularniejsze? Sprawdź!

1. Niedostosowanie domeny do urządzeń mobilnych

Coraz więcej osób przegląda internet na ekranach smartfonów lub tabletów, więc na nich najczęściej otwierana będzie budowana witryna. Niedostosowanie treści takich jak posty, artykuły, galerie, pasek górny do wersji mobilnej jest ogromnym błędem, który obniża wartość portalu. Już na etapie tworzenia strony internetowej należy zadbać o responsywność, która polepsza User Experience  tym bardziej że Google bardziej promuje witryny przystosowane do małych ekranów.

2. Zapominanie o SEO

Dużym zaniechaniem w czasie budowania nowej strony internetowej jest zapominanie o zasadach SEO. Pozycjonowanie sprawi, że portal zyska wyższe miejsce w wynikach wyszukiwarki. W efekcie stanie się bardziej widoczny, co przełoży się na zwiększenie liczby użytkowników. Opłaca się więc zaufać specjalistom, którzy właściwie rozplanują podstrony i linkowanie wewnętrzne, dostarczą wartościowych treści czy zadbają o optymalizację kodu HTML.

3. Lekceważenie sfery User Experience

Dzięki zastosowaniu narzędzi SEO internauci trafią na daną witrynę. Aby zostali na niej dłużej, warto zadbać o User Experience. Pozytywne doświadczenia związane z wizytą na portalu buduje się na kilka sposobów. Należy dopilnować, aby tworzona strona internetowa była estetyczna i intuicyjne skonstruowana. Znalezienie potrzebnych informacji powinno być łatwe, a poruszanie po podstronach płynne i proste. 

4. Błędy techniczne i słabe treści na stronie

Trzeba pamiętać o SEO i User Experience, jednak równie mocno należy wystrzegać się niedoróbek technicznych. Kluczową kwestię stanowi zadbanie o pojemność serwera, hosting oraz certyfikat SSL. Jeśli dana strona internetowa będzie ładować się zbyt długo, użytkownicy szybko ją opuszczają. Informacje zawarte na witrynie powinny być aktualne, unikalne i poprawne językowo. 

Warto zaufać specjalistom od stron internetowych

Większości błędów można łatwo uniknąć. Wystarczy zlecić tworzenie strony internetowej w Poznaniu lub innym mieście. Skorzystanie z usług specjalistów, którzy znają się na projektowaniu i budowaniu nowoczesnych, responsywnych witryn to dobre rozwiązanie. Jest to świetna inwestycja, która szybko się zwraca, pozytywnie wpływa na inne aspekty biznesowe i sprawia, że zyskuje się znakomitą wizytówkę firmy, marki czy osoby.


Comments are Closed