Main Menu

Które kołki Fischera są najlepsze do karton-gipsu?

Które kołki Fischera są najlepsze do karton-gipsu?

Płyty z regipsu stanowią popularny sposób na wyrównanie powierzchni i tworzenie ścianek działowych pomiędzy pokojami. Ze względu jednak na swoją specyfikę wymagają specjalnych rozwiązań, szczególnie w zakresie montażu na nich elementów wyposażenia. Fischer ma w swojej ofercie odpowiednie do tego akcesoria. Które są najlepsze? Sprawdź to!

Charakterystyka karton-gipsu

Płyty kartonowo-gipsowe, mimo tego że gwarantują szybkie i skuteczne wyrównanie powierzchni, mają jedną zasadniczą wadę. Cechuje je niewielka wytrzymałość na obciążenia, szczególnie jeśli porówna się je z innymi powierzchniami, takimi jak beton czy cegła. Nawet na nich jednak można powiesić cięższe przedmioty. Trzeba tylko sięgnąć po właściwe rozwiązania, czyli np. odpowiedni kołek Fischera .

Jakie kołki wybrać?            

Dobierając takie produkty, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Chodzi przede wszystkim o:

  • masę obiektu, który masz zamiar zawiesić,
  • grubości płyty,
  • typ wkrętu.

Waga przedmiotu, mającego zawisnąć na kołku, jest najważniejsza. Dlatego poniżej znajdziesz więcej szczegółów na ten temat.

Kołki do małego obciążenia

W przypadku lżejszych dekoracji czy niewielkich luster wystarczą produkty z linii UX. Wykonane z nylonu, z kołnierzem chroniącym przed zbyt głębokim wsadzeniem ich, gwarantują dobre mocowanie. Wkręcisz w nie zarówno zwykły wkręt, jak i haczyk. Trzeba tylko pamiętać o jednej ważnej rzeczy – kołek Fischer UX powinien zostać umieszczony w całości w płycie. Jego długość musi być dobrana do grubości powierzchni.

Kołki do dużego obciążenia

Do powieszenia np. telewizora na regipsie potrzebujesz akcesorium „do zadań specjalnych”. Świetnie sprawdzi się model DUOTEC. Wykorzystuje on technologię uchylną – wkładane przez otwór uchylne ramię blokuje się w pustej przestrzeni między – przykładowo – dwiema płytami g-k, a pasek pozwala wyregulować głębokość i docisk.

Sprawdź oferty renomowanych sklepów

Jeśli potrzebujesz kołków do regipsów – marka Fischer ma do zaoferowania wiele praktycznych rozwiązań, pozwalających zamocować także cięższe obiekty. Poszukujesz takich akcesoriów w dobrych cenach lub chcesz poznać inne propozycje tej firmy? Sprawdź już teraz asortyment renomowanych sklepów budowlanych.


Comments are Closed