Main Menu

Kołek ramowy Fischera – czym jest i kiedy go stosować?

Kołek ramowy Fischera – czym jest i kiedy go stosować?

Łączniki stanowią nieodzowny element każdej konstrukcji. Trudno też sobie poradzić bez nich w trakcie wykańczania wnętrza. Wśród tych artykułów zaś są kołki, w tym te produkowane przez markę Fischer. Do akcesoriów znoszących największe obciążenia należą modele ramowe. Czym są i gdzie się sprawdzają? Dowiedz się o tym poniżej.

Czym są kołki ramowe?

Do mocowania ciężkich przedmiotów nie zaleca się stosowania zwykłych kołków. To zadanie wymaga odpowiednio solidnych łączników, takich jak modele ramowe. Mają one masywną budowę i ważą więcej od ich odpowiedników. Są też dłuższe, co pozwala na głębsze osadzenie ich w danej powierzchni. Ponadto potrzebują szerszego i głębiej sięgającego otworu, by prawidłowo zamontować wybrane elementy.

Tego typu łączniki stosuje się w różnych powierzchniach. Z powodzeniem sprawdzą się w przypadku takich materiałów jak cegły dziurawki, kratówki czy gazobeton. Nierzadko używa się ich także przy drewnianych ścianach oraz w więźbach dachowych. Cel ich wykorzystania jednak pozostaje taki sam jak w przypadku innych elementów mocujących – stworzenie solidnego połączenia.

A który kołek Fischera odpowiada temu produktowi? Wymienia się tu m.in. akcesoria z linii SXRL. Mają one długość nawet do 26 centymetrów, co gwarantuje bardzo pewne osadzenie w danej nawierzchni.

Jakie jest zastosowanie kołków ramowych?

Pierwotnie mocowania te stosowano w przypadku stolarki otworowej. Pozwalały na trwałą instalację ram w murze. Jednak ich wytrzymałość i zdolność utrzymania nawet dużych ciężarów sprawdza się również w innych celach. Powszechnie są używane m.in. przy budowie małej architektury.

A jakie przedmioty możesz na nich zawiesić? Bez problemu utrzymają ciężkie meble kuchenne, jak i telewizor montowany na ścianie. Idealnie nadają się także do instalacji belek stropowych i wielu innych masywnych obiektów.

Prawidłowy montaż kołków Fischera ma znaczenie!

Trzeba pamiętać, że kołek Fischera czy innej marki powinien nie tylko spełniać wymogi względem powierzchni czy mocowanego na nim przedmiotu. Musi być również odpowiednio zamontowany. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, najlepiej poradź się specjalisty np. z dobrego sklepu budowlanego, który opisze Ci sposób jego montażu.


Comments are Closed