Main Menu

Klosze do żyrandoli — jak dobierać?

Wszelkie źródła światła mają wielkie znaczenie dla komfortu przebywających w pomieszczeniach osób, ale też stylu i charakteru aranżacji. Z tego względu trzeba wybierać je uważnie, biorąc pod uwagę różne kwestie. Dotyczy to nie tylko zakupu lamp, ale też kloszy do nich. Czym kierować się, chcąc odnowić wygląd swojego żyrandola? Przeczytaj artykuł i sprawdź!

Modne propozycje

Odnawiając elementy swojego domowego wyposażenia, na pewno większość osób chce postawić na produkty nowoczesne. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż już niewielka zmiana może wprowadzić powiew świeżość do aranżacji i uatrakcyjnić pomieszczenie bez zaawansowanych prac. W dodatku nowoczesne żyrandole często pasują do wielu stylów i aranżacji, nie trzeba zatem obawiać się dysonansu w przypadku, gdy klosz jest bardzo nowoczesny, a reszta pomieszczenia — niekoniecznie. Co więcej, w modzie są teraz lampy retro. W sprzedaży można znaleźć nawet klosze do żyrandoli stylizowane na lata 20., a więc niezwykle odległy czas. Jest to świetna opcja dla osób, które nie przepadają za podążaniem za tym, co jest najbardziej nowoczesne i wobec tego występuje zbyt często. Wśród zróżnicowanych propozycji na pewno każdy znajdzie coś dla siebie — także, jeśli chodzi o budowę i kształt. Rozbudowane, składające się z wielu elementów modele to tylko jedna opcja. Supermodne są minimalistyczne kule, które mogą występować w różnej liczbie.

Jak dobierać klosze, by cieszyć się komfortem?

Odpowiednie oświetlenie w pomieszczeniu to kwestia komfortu, dobrego samopoczucia, a nawet bezpieczeństwa, dlatego światło, zwłaszcza górne, główne, musi być odpowiednio jasne oraz mocne. Optymalnym wyborem będą klosze umożliwiające umieszczenie w żyrandolu żarówek LED (a zatem oprawy muszą być odpowiednio duże). Jeśli zaś korzysta się z klasycznych żarówek, trzeba pamiętać o tym, że mogą się one nagrzewać. Wówczas należy wybrać produkt wykonany z materiału odpornego na wysoką temperaturę i jej długotrwały wpływ, by uniknąć przebarwień czy łuszczenia się farby. Mając to na uwadze, większość osób kupuje modele ze szkła. Jeśli przy tym wybierze się wariant przezroczysty, można cieszyć się bardzo jasnym, przyjemnym światłem.

Nowy klosz do żyrandola — piękny wygląd i korzyści

Zdecydowanie warto wymienić klosz swojego żyrandola, nawet gdy dotychczasowy wygląda dobrze, by nieco odświeżyć aranżację i zyskać więcej światła.


Comments are Closed