Main Menu

Jakie cechy szklanych stołów sprawiły, ze są one chętnie kupowane?

Jakie cechy szklanych stołów sprawiły, ze są one chętnie kupowane?

Chcąc wyposażyć wnętrza swojego domu w piękne, funkcjonalne i trwałe meble, które zwrócą uwagę każdego gościa, warto zadać sobie trud i poszukać producenta oferującego wyroby o wysokich walorach artystycznych. Jeśli chcesz wiedzieć, z jakich materiałów produkuje się np. nowoczesne stoły pasujące do wielu stylów, przeczytaj dalszą część tego artykułu!

Do jakich wnętrz pasują szklane stoły?

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje sobie szkło. Dzięki nowoczesnym technologiom produkcji jest ono niezwykle wytrzymałe i dlatego wykorzystuje się je zarówno do wykonywania różnych elementów konstrukcyjnych, wykończeniowych, jak i do tworzenia mebli. Wśród tych ostatnich są szklane stoły, sprawdzające się w kuchniach, jadalniach, salonach, a także w biurach. Pasują do wielu stylów, w tym do:

  • loftowego,
  • minimalistycznego,
  • glamour,
  • boho,
  • skandynawskiego.

Czym jeszcze cechują się szklane stoły?

Poza niezaprzeczalną uniwersalnością, meble te mają mnóstwo innych zalet. Są efektowne, eleganckie i z pewnością przyciągają uwagę. Nadają wnętrzu lekkość, a dzięki odbijaniu światła sprawiają, że pomieszczenie wydaje się większe i przestronniejsze. Cechuje je też bezpieczeństwo użytkowania, jako że ich blaty wykonano z hartowanego, odpornego na uszkodzenie szkła, które w razie rozbicia rozpada się na tysiące drobniutkich kawałeczków o tępych krawędziach, więc ryzyko skaleczenia jest minimalne. Dla wielu osób ważne jest też to, że utrzymanie tych mebli w czystości nie nastręcza problemów, gdyż wszelkie zabrudzenia można usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki.

Czy szklany stół ma jakieś wady?

W porównaniu z drewnianymi szklane blaty z pewnością są mniej odporne na zarysowania, dlatego konieczne jest zachowanie pewnej ostrożności. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zalety tych mebli, warto zdecydować się na ich zakup, gdyż stoły takie pełnią również funkcję dekoracyjną, zwłaszcza jeśli ustawi się na nich wazony z kwiatami, świece czy nawet patery z ciastem lub owocami.

Z jakich materiałów wykonuje się podstawy?

Bardzo efektownym rozwiązaniem jest umocowanie szklanego blatu na nogach i podstawie ze stali nierdzewnej, którą można pomalować farbą proszkową w wybranym kolorze. Niektórzy klienci decydują się również na konstrukcje drewniane. Pragniesz uatrakcyjnić wnętrze, kupując szklany stół? Zajrzyj więc na stronę i wybierz model!


Comments are Closed