Main Menu

Jak kupować ekskluzywne dywany do salonu?

Jak kupować ekskluzywne dywany do salonu?

Chcesz urządzić stylowe i komfortowe wnętrze? Zwróć uwagę na jakość dekoracji! Sprawdź, czym kierować się przy wyborze dywanów i z jakich materiałów wykonywane są te produkty. Poznaj praktyczne porady od projektantów.

Wybór odpowiedniego dywanu

Jest wiele powodów, dla których Polacy chętnie kupują dywany. Dzięki nim można nie tylko efektownie udekorować pomieszczenie, ale także ocieplić je oraz zapobiec zarysowaniom podłogi. Ważne jest jednak dopasowanie odpowiedniego modelu produktu. Warto zastanowić się nad jego:

  • szerokością i długością,
  • sposobem wykończenia,
  • kolorystyką i kształtem,
  • materiałem wykonania.

Świetnym rozwiązaniem jest złożenie zamówienia u producenta, który wykonuje ekskluzywne dywany do salonu na wymiar. Wówczas można idealnie dopasować je do posiadanej przez siebie przestrzeni. Należy jedynie dokładnie wymierzyć wybrane miejsce. W pokoju gościnnym dywaniki często umieszczane są pod kanapą, stolikiem lub w kąciku jadalnym.

Wełna i wiskoza

Luksusowe dekoracje produkowane są ręcznie, przy wykorzystaniu starannie dobranych materiałów. Wymagający klienci często decydują się na przykład na dywany pakistańskie, które wykonywane są z owczej wełny z lokalnych hodowli i naturalnych barwników. Tego typu produkty nie chłoną zanieczyszczeń i mają doskonałe właściwości termoizolacyjne. Są ciepłe, praktyczne i stylowe. Ciekawą propozycją jest także wiskoza z bananowca, która nie rozciąga się, jest delikatna i miła w dotyku. Ma właściwości hipoalergiczne i sprawdzi się również w pokoju dziecięcym, jako podłoże do zabawy.

Ręcznie tkane dywany

Chcesz urządzić efektowny, zachwycający gości salon? Zainwestuj w ręcznie tkane dywany! Wybierz tradycyjne modele pakistańskie i afgańskie lub nowoczesne wzornictwo od francuskich producentów. Zadbaj o wygląd swojego domu i postaw na najlepsze dodatki.


Comments are Closed