Main Menu

Czy warto stosować nutrikosmetyki?

Czy warto stosować nutrikosmetyki?

Osoby chcące zadbać o swoją urodę, przede wszystkim kobiety, sięgają po wiele sposobów, które mają im zapewnić oczekiwany wygląd. Istotna jest zwłaszcza kondycja skóry, włosów i paznokci, które muszą być zdrowe, mocne i piękne. W osiągnięciu tego celu pomocne mogą być nutrikosmetyki. Dowiedz się na ich temat więcej.

Czym są nutrikosmetyki?

W ten sposób określa się suplementy diety, a także leki, które zawierają w składzie substancje pozytywnie wpływające na urodę, czyli przede wszystkim na skórę, włosy i paznokcie. Preparaty takie często przeznaczone są do okresowych kuracji, na przykład w przypadku wypadania włosów spowodowanego zmianą pory roku, ale niektóre z nich można stosować stale —  choć zwykle trzeba to robić z przerwami. W ich składzie można znaleźć składniki takie jak miedź, selen, cynk, siarka, witaminy A, E i C, będące antyoksydantami, żelazo i wiele innych.

Jakie znaczenie mają nutrikosmetyki w pielęgnacji urody?

Czy jest sens stosować takie środki skoro na rynku można znaleźć tak wiele kosmetyków —  masek do włosów, odżywek do paznokci, balsamów i maseł do ciała? Zdecydowanie tak, gdyż obie te grupy preparatów, czyli przeznaczone do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, działają zupełnie inaczej. Warto pamiętać, że kosmetyki mają ograniczoną zdolność przenikania przez skórę i odżywiania jej na głębszych poziomach, wzmacniania cebulek i mieszków włosowych czy odżywiania macierzy paznokcia. Potrafią to za to preparaty działające od wewnątrz, nutrikosmetyki uzupełniające w organizmie niedobory składników, jakich potrzebuje, by budować silną skórę, włosy i paznokcie. Jednocześnie, jeśli chodzi o włosy, warto pamiętać, że suplementy odżywiają je na poziomie wzrostu, nie poprawią zatem kondycji zniszczonych pasm.

Skuteczna pielęgnacja

Z pewnością pielęgnacja urody polegająca na połączeniu kosmetyków z nutrikosmetykami, czyli suplementami diety, będzie skuteczniejsza niż samo stosowanie odżywek czy wcieranie balsamu. Warto spróbować, zwłaszcza że często mają one naturalny skład, oparty na wyciągach ziołowych.


Comments are Closed