Main Menu

Co można zyskać, sięgając po preparaty dermatologiczne?

Co można zyskać, sięgając po preparaty dermatologiczne?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że środki przeznaczone dla specjalnych potrzeb skóry mogą być stosowane także przez osoby niemające zdiagnozowanych chorób i problemów skórnych. Za ich pomocą można zadbać o siebie lepiej niż w przypadku stosowania zwykłych preparatów drogeryjnych. Zapoznaj się bliżej z tym tematem.

Preparaty dermatologiczne —  czyli jakie?

Oferowane w dobrych drogeriach, a najczęściej —  w aptekach, produkty tego rodzaju są z zasady przeznaczone do łagodzenia problemów skórnych. Często są to środki na schorzenia dermatologiczne, takie jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca czy egzema, ale większość z nich nadaje się też do stosowania przez osoby zdrowe, a jedynie mające problem na przykład z silnym przesuszaniem się skóry. Faktem jest, że wśród zwykłych kosmetyków drogeryjnych często trudno jest znaleźć naprawdę skuteczne kremy czy balsamy, dogłębnie nawilżające, zaś tzw. dermokosmetyki zawsze działają doskonale.

Warto przy tym zauważyć, że są to nie tylko środki do pielęgnacji, ale i do mycia —  twarzy, ciała i włosów, nieraz nawet uniwersalne. Ich cechą charakterystyczną jest fakt, że są niezwykle delikatne, hipoalergiczne, dzięki czemu nadają się do stosowania u osób z bardzo wrażliwą skórą, jak atopicy, a także u małych dzieci, nawet od pierwszego dnia życia. Poza tym nie tylko myją, ale też nawilżają i pielęgnują skórę, zwykle zostawiając na niej ochronną warstwę. Takie działanie w przypadku zwyczajnych żeli pod prysznic czy nawet olejków jest praktycznie niespotykane, mimo obietnic producentów, gdyż mają one inne składy.

Dla specjalnych wymagań

Nie trzeba być atopikiem czy osobą z łuszczycą, by móc sięgnąć po emulsję czy myjącą kostkę do skóry wrażliwej i odnieść dzięki temu wyjątkowe korzyści. Decydują się na to osoby mające skórę suchą i wrażliwą, ale też normalną, chcące zadbać o siebie lepiej niż do tej pory. Najlepsze efekty przy tym daje stosowanie kompletu takich preparatów, do mycia oraz do nawilżania. Skóra odżywiona już na etapie oczyszczania bardzo szybko zyskuje doskonałą kondycję.

Wyjątkowe efekty

Chcąc cieszyć się komfortem idealnie nawilżonej i miękkiej skóry, warto zamienić stosowany do tej pory żel czy mydło na bogatą w emolienty i witaminę B emulsję bądź olejek. Preparaty dermatologiczne zapewniają niezrównane efekty.


Comments are Closed