Main Menu

Co lepsze? Odkurzacz workowy czy bezworkowy?

Jakie sprzęty najlepiej sprawdzają się do usuwania kurzu? Przekonaj się, co warto wybrać: odkurzacz workowy czy bezworkowy? Poznaj najważniejsze funkcjonalności tych produktów. Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić szczególną uwagę przy wyborze urządzeń do sprzątania swojego domu.

Odkurzacz z workiem

Dużą popularnością bez wątpienia cieszą się modele z tkanymi lub papierowymi workami. Gdy zbiorniki zostaną zapełnione, wystarczy je wymienić. To rozwiązanie ma wiele zalet. Polecane jest na przykład dla alergików, ponieważ użytkownik nie ma bezpośredniego kontaktu z kurzem. Urządzenie przechowuje go w szczelnie zamkniętym pojemniku. Ponadto tego rodzaju sprzęty są bardzo poręczne i funkcjonalne. Dobrym przykładem jest odkurzacz Electrolux, który:

  • wyposażono we wskaźnik zapełnienia worka,
  • ma funkcję delikatnego startu,
  • dostępny jest w korzystnej cenie.

Duża moc ssania pozwala zebrać wszystkie zabrudzenia, takie jak kurz i zwierzęca sierść. Ponadto sprzęt działa cicho i nie rozprasza mieszkańców, dzięki czemu doskonale sprawdza się w codziennym życiu.

Odkurzacz bezworkowy

Nowoczesną alternatywą są urządzenia ze stałym pojemnikiem. Wówczas pozbywanie się kurzu wygląda nieco inaczej. Konieczne jest opróżnienie zbiornika, w trakcie którego możliwa jest ekspozycja na potencjalne alergeny. Z drugiej strony, wiele modeli jest wyposażonych w specjalistyczne filtry, dzięki którym sam proces odkurzania odbywa się przy czystym i wolnym od roztoczy powietrzu. Jak widać, odpowiedź na pytanie, co wybrać, odkurzacz z workiem czy bez, wcale nie jest taka oczywista. Dużą zaletą modeli z wbudowanym pojemnikiem na kurz jest fakt, że nie trzeba inwestować w wymienne akcesoria. Niekiedy sprzęty mają też tryb pracy turbo oraz wbudowany akumulator pozwalający na działanie bezprzewodowe. Praktycznym rozwiązaniem są odłączane szczotki obrotowe i ssawki teleskopowe.

Co jest lepsze?

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na wszystkie parametry produktu. Odkurzacz z workiem stałym, którego się nie wymienia, powinien mieć filtry zapewniające optymalną higienę pracy. To nowoczesne urządzenie może być wyposażone w wiele praktycznych funkcji i jest ekologiczne ze względu na mniejsze zużycie akcesoriów. Klasyczne modele workowe natomiast są dobre dla osób, które nie chcą mieć bezpośredniego kontaktu z kurzem. Warto też pamiętać o innych kryteriach wyboru, takich jak:

  • cena urządzenia,
  • moc ssania i jakość rury,
  • rozmiar sprzętu,
  • typ szczotki i zasilania.

Jeśli chodzi o odkurzacz bezworkowy opinie użytkowników będą pomocną wskazówką przy zakupie. Dobrym rozwiązaniem jest także zapytanie o zdanie swojej rodziny i znajomych. Jest duże prawdopodobieństwo, że będą potrafili coś doradzić, ponieważ każdy ma swoje sposoby na usuwanie kurzu i inne doświadczenia.

Wysokiej jakości odkurzacze

Jaki model sprzętu do odkurzania wybrać? Postaw na sprawdzonego producenta i rozwiązania polecane przez innych użytkowników. Pamiętaj, by rozważyć wszystkie właściwości produktu, nie tylko sposób przechowywania kurzu. Ważna jest poręczna konstrukcja oraz typ szczotki w wyposażeniu.


Comments are Closed