Main Menu

Preparaty dermatologiczne czy zwykłe kosmetyki — co lepiej wybierać?

Preparaty dermatologiczne czy zwykłe kosmetyki — co lepiej wybierać?

Stan skóry to jedna z najważniejszych kwestii jeśli chodzi o zdrowie, ale też komfort i wygląd. Jest to największy organ ciała, pełniący ważną rolę ochronną, zatem jest wiele argumentów przemawiających za tym, by zapewnić jej odpowiednią pielęgnację —  nie tylko tych związanych z urodą, choć ona oczywiście także ma ogromne znaczenie. Do wyboru jest wiele środków, drogeryjnych i aptecznych. Sprawdź, co warto wybierać.

Jak zapewnić sobie skuteczną pielęgnację?

Dobra kondycja skóry zależna jest od wielu czynników. Chcąc cieszyć się jej zdrowiem, młodym wyglądem oraz nawilżeniem, co przekłada się na komfort i pożądany wygląd, można i trzeba robić wiele. Szczególnie duża rola należy do kosmetyków i innych stosowanych środków, należy zatem dobierać je rozważnie. Od jakiegoś czasu dużą popularnością cieszą się dermokosmetyki. Choć zwykle są one przeznaczone dla wymagającej skóry, często z określonymi problemami, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybierać je także jeśli się ich nie ma. Zyskać mogą na tym wszyscy. Preparaty dermatologiczne takie jak na przykład łagodne środki myjące, nawilżające i jednocześnie oczyszczające —  cerę, skórę ciała czy włosy, a także przeznaczone do pielęgnacji, odznaczają się wysoką skutecznością. Są bezpieczne, nie wywołują podrażnień i zapewniają o wiele silniejszą pielęgnację niż zwykłe drogeryjne balsamy czy żele pod prysznic, głównie dzięki zawartości emolientów i olejków.

Co można znaleźć?

Oferta takich wyrobów obejmuje przeróżne artykuły, dla dorosłych i dzieci, choć te drugie można też stosować w dorosłym wieku. Tak robią między innymi osoby mające wrażliwą skórę —  preparaty reklamowane jako nadające się do użytku od pierwszego dnia życia są niezwykle łagodne. Jednocześnie ich rolą jest wzmacnianie bariery hydrolipidowej skóry, co oznacza, że nawilżają i pielęgnują, nie tylko jeśli chodzi o kremy czy balsamy, ale też środki myjące. Zwykłe mydła i żele pod prysznic nie są w stanie zapewnić takiego efektu, nawet gdy obiecują to producenci. Świetnym wyborem są też produkty wielofunkcyjne, nadające się do mycia twarzy, ciała i włosów.

Skuteczna pielęgnacja

Nie trzeba mieć schorzeń dermatologicznych, jak egzema czy atopowe zapalenie skóry, by móc dbać o siebie za pomocą dermokosmetyków. Stosując je także w przypadku zdrowej skóry można osiągnąć znakomite efekty.


Comments are Closed