Main Menu

Klosze do żyrandoli — jakie warto wybrać?

Dobór źródeł światła do każdego pomieszczenia to niezwykle ważna kwestia. Chodzi tu przy tym nie tylko o samo oświetlenie, które musi być wystarczająco jasne, by zapewniało komfort, ale też rodzaj, wygląd i styl lamp, żyrandoli i innych wybieranych produktów. Co ciekawe, można wybierać gotowe artykuły lub też dokupować do posiadanych już elementów na przykład klosze. Jak je dobierać, by cieszyć się odpowiednim efektem? Sprawdź!

Ważna kwestia stylu

Źródła światła, jakimi są żyrandole, to oczywiście tylko jedna opcja spośród wielu produktów dostępnych na rynku. Dawniej dominowały we wnętrzach, przede wszystkim w salonach. Dziś wybiera się je głównie do elegantszych lub nowoczesnych pomieszczeń. Odznaczają się one zwykle imponującym wyglądem, często są duże, wyposażone w wiele żarówek, nieraz nawet mają luksusowy charakter, zwłaszcza gdy chodzi o modele kryształowe. Dobór takiego produktu musi być uważny, łatwo bowiem o gafę. W przypadku niewielkiego i skromnie czy minimalistycznie urządzonego pokoju taka rozbudowana, skrząca się od kryształów lampa na pewno nie będzie dobrym pomysłem. Tego rodzaju produkty przeznaczone są do wielkich salonów, urządzonych z przepychem. Zdecydowanie częściej wybiera się znacznie skromniejsze, gdy chodzi o budowę, ale za to bardzo nowoczesne klosze do żyrandoli. Prawdziwym hitem w ostatnim okresie są kuliste formy, które, co istotne, odnajdują się w różnych stylach. Wybierając taki wariant, można praktycznie mieć pewność, że będzie dobrze pasować do posiadanej aranżacji, bez względu na jej charakter.

Jaki materiał?

Zdecydowana większość kloszy do żyrandoli, w przeciwieństwie do dodatków do lamp na przykład stojących, to produkty wykonane ze szkła. Jest to optymalny wybór, specjalne, grube, bezpieczne szkło jest odporne na uszkodzenia i uderzenia, łatwo się czyści, a także nie poddaje się szkodliwemu wpływowi wysokiej temperatury. Trzeba o tym pamiętać zwłaszcza wtedy gdy stawia się na klasyczne rozwiązania w postaci żarówek zwykłych, a nie ledowych. Taki klosz będzie odporny na pękanie, a także przebarwienia czy łuszczenie się farby.

Efektowny klosz — sposób na zmianę aranżacji

Możliwość dokupienia samego klosza to na pewno świetna opcja, zwłaszcza że wiąże się z oszczędnościami i pozwala uniknąć bardziej zaawansowanych prac związanych z wymianą całego żyrandola. Warto więc się na to zdecydować.


Comments are Closed