Main Menu

Jak znaleźć w Łodzi dystrybutora kas fiskalnych?

Odkąd wprowadzono obowiązek rejestracji wszystkich operacji finansowych dla przedsiębiorców rozpoczęło się poszukiwanie odpowiedniego sprzętu. Aby nie przepłacić, spełnić potrzeby firmy i zagwarantować sobie i pracownikom komfort użytkowania, warto zdać się na doświadczonego sprzedawcę. Gdzie go znaleźć? Dowiedz się z poniższego tekstu.

Czy każdy przedsiębiorca musi korzystać z kasy fiskalnej?

Narzucony przez prawo podatkowe obowiązek ewidencjonowania sprzedaży dotyczy tych przedsiębiorców, którzy w poprzednim roku podatkowym przekroczyli obrót o wartości 20 tysięcy złotych ze zbycia towarów lub usług osobom fizycznym, nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom. Niekoniecznie musi to być samodzielna kasa fiskalna, która najczęściej ma już wbudowaną bazę towarów. Może ją zastąpić np. drukarka sterowana przez interfejs komunikacyjny, umożliwiająca spełnienie obowiązku. Jej minusem jest też brak bazy, jednak jest to problem, który można rozwiązać, podłączając mające ją urządzenie. Przedsiębiorcy z niektórych branż mogą również korzystać ze stacjonarnych i mobilnych terminali płatniczych

Gdzie można zakupić taki sprzęt?

Mają go dobre sklepy oferujące m.in. w Łodzi kasy fiskalne od takich producentów jak Elzab, Forex, Datecs, PosNet czy Novitus. Są to urządzenia wysokiej jakości, w których wyborze klienci otrzymują wsparcie merytoryczne od personelu sklepu. Niektórzy dystrybutorzy umożliwiają zakupy na raty, a także wynajem polecanych urządzeń. Oferują też wiele tego typu artykułów działających online, cechujących się:

  • niezawodnością, 
  • mobilnością,
  • wydajnością baterii,
  • kompaktową obudową,
  • komfortem użytkowania,

które sprawdzają się w wielu branżach związanych zwłaszcza z usługami.

O czym właściciele kas fiskalnych muszą pamiętać?

Na przedsiębiorcach dysponujących kasami fiskalnymi ciąży wiele obowiązków z nimi związanych. Różnią się one nieco w zależności od tego, czy jest to sprzęt z papierowym lub elektronicznym zapisem kopii, czy działający online. Można je poznać, zagłębiając się w przepisy. Niezależnie od tego, w jakiej branży działasz, znajdziesz w wybranych sklepach odpowiedni sprzęt. Sprawdź w Internecie, jaka firma nim dysponuje.


Comments are Closed