Main Menu

Jak wybierać wieszaki na ręczniki do łazienki?

Jak wybierać wieszaki na ręczniki do łazienki?

Łazienka to specyficzne pomieszczenie w domu, oczywiście ze względu na panujący w niej mikroklimat. Wysoki poziom wilgoci, gorąca i szybko stygnąca para wodna oraz często brak odpowiedniej wentylacji powodują szereg niekorzystnych zjawisk. By nie dopuścić do rozwoju pleśni i grzybów trzeba zwracać uwagę na to, jakie elementy wyposażenia umieszcza się w tym pomieszczeniu —  muszą one m.in. być odporne na wilgoć. Istotne są też odpowiednie działania, jak właściwe rozwieszanie i skuteczne suszenie ręczników po użyciu, w czym niezbędne są wieszaki. Sprawdź, jak je wybierać.

Jakie cechy muszą mieć wieszaki na ręczniki przede wszystkim?

Od takich produktów wymaga się wygody użytkowania, wytrzymałości, nawet na znaczne obciążenia —  mokry ręcznik waży dużo więcej niż suchy, a także estetyki. Mając wiele ręczników w łazience, na przykład ze względu na dużą liczbę domowników, trzeba wybrać pojemny produkt, zwracając przy tym uwagę, by możliwe było jak najlepsze rozłożenie ręczników. Poskładane schną wolniej i gorzej, co może sprzyjać rozwojowi drobnoustrojów, a także nieprzyjemnego zapachu, nieograniczającego się tylko do tkanin, ale wyczuwalnego w całym pomieszczeniu, zwłaszcza gdy jest ono ciasne i słabo wentylowane.

Jakie wieszaki można znaleźć obecnie?

Wybór takich produktów często uzależniony jest od metrażu pomieszczenia. W wielu przypadkach łazienki są małe, liczą się zatem wszelkie możliwości oszczędzania przestrzeni —  stąd np. umieszczanie haczyków na drzwiach łazienkowych i wieszanie na nich ręczników, co jednak nie zapewnia im odpowiedniego dostępu powietrza i zwyczajnie wygląda mało atrakcyjnie. Mając nieco więcej miejsca, warto postawić na nowoczesne, metalowe, designerskie wieszaki na ręczniki , na przykład wieszane na ścianie albo wolnostojące. Ta ostatnia opcja będzie świetna w pokojach kąpielowych, na aranżację których obecnie decyduje się coraz więcej osób. Takie produkty są nie tylko funkcjonalnym elementem, nieraz pozwalającym na pomieszczenie wielu ręczników jednocześnie, ale też ozdobą łazienki!

Wysokiej jakości produkty

Wszelkie produkty znajdujące się w łazience, w tym także wieszaki, muszą odznaczać się odpornością na jej mikroklimat, czyli wysoką temperaturę i wilgotność powietrza. Dobrze wykonane, solidne artykuły metalowe świetnie spełniają swoją funkcję i długi czas zachowują pierwotny wygląd.


Comments are Closed